top of page
1625251808_13-kartinkin-com-p-fon-uchebnii-krasivie-foni-13.jpg
Stationary photo

Команда директорів та заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Коростишівської, Старосілецької, Харитонівської ТГ та КНЗ"Кмитівська спеціальна школа-інтернат" 15 листопада 2024 на базі Коросьишівського Будинку дитячої творчості пройшли підвищення кваліфікації з теми «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення». Навчання ініційоване та реалізується в межах підтримки відновлення освіти України the LEGO Foundation у співпраці з Міністерством освіти і науки України та КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР.

Дякуємо чудовим тренерам Таїсі Миколаївні СМАГІНІЙ та Ірині Василівні КОЛЕСНІКОВІЙ, викладачам Житомирський ОІППО, за можливість отримати новий досвід та ділитися з колегами власним , визначити пріоритетні ролі керівника сучасного закладу освіти як лідера та ініціатора змін в освіті, переконатися в значимості діяльнісного підходу як наскрізного елемента освітнього середовища закладу загальної середньої освіти.

Окрема вдячність директору Людмила Горобчук та колективу Коростишівського БДТ за створення комфортних та безпечних умов для професійного спілкування. І, звичайно, за сюрпризні моменти .

Кожному учаснику дякуємо за активність, небайдужість, щирі емоції!

Нехай здійснюються всі побажання! Все буде УКРАЇНА!

Stationary photo

НУШ крокує базовою школою і з вересня 2024 року за новим Державним стандартом базової середньої освіти навчаються вже і учні 7 класів. Комунальною установою «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради організовано навчання за освітньою програмою підготовки тренерів-педагогів за кошти освітньої субвенції з державного бюджету, до якого сьогодні долучилися і педагоги Коростишівської громади.

Яким було навчання для тренерів НУШ?

Цифровий супровід освітнього процесу в НУШ. Практикум від Ірини Василівні Колеснікової допоміг розібратися, як прокачати навчання за допомогою цифрових інструментів, щоб діти не просто слухали, а занурювались в освітній процес.

Що таке емоційний інтелект, його компоненти та дієві поради, як знайти ключ до успіху класу через емоціі учителя та учнів, - від тренера Любові Антонівни Кльоц. Вчилися розуміти себе та учнів, шукали шляхи створення в класі атмосфери, де всі хочуть працювати й навчатися.

Оцінювання в 5-7 класах НУШ: нові підходи та правила - практикум від Олександра Вікторовича Пастовенського.

Нові підходи до оцінювання дають можливість дітям реально зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, а не просто отримати очікуваний, а, можливо, і не зовсім, бал.

В особливостях організації освітнього процесу в умовах інклюзивної освіти та оцінювання в інклюзивному класі допомагала розібратися Антоніна Валеріївна Гуменюк. Акцентували увагу на особливостях створення безпечного та комфортного фізичного і психологічного середовища для всіх здобувачів освіти, незалежно від їхніх особливостей. Як оцінювати так, щоб дитина відчувала себе важливою і підтриманою.

Це було потужно

Ми не просто слухали, ми вчилися, практикували та обмінювалися досвідом, дискутували. Це був справжній прорив

Дякуємо КЗ «Житомирський ОІППО» в особі директора Ігоря Івановича Смагіна, завідувачці лабораторії методичного забезпечення Аллі Павлівні Печенюк, викладачам та всім колегам, які були з нами!

А вже скоро тренери навчатимуть учителів, які навчають учнів 7 класів. Віримо в успіх, адже працюємо на спільний результат!

Stationary photo

Традиційні серпневі зустрічі професійних спільнот педагогів початкової школи закладів загальної середньої освіти Коростишівської територіальної громади пройшли 22-23 серпня 2024 року на базі Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коростишівської міської ради». Модератор зустрічей директор КУ «ЦПРПП КМР» Олена Яцко акцентувала увагу педагогів на рекомендаціях щодо організації освітнього процесу у новому навчальному році, пріоритетах та ключових завданнях. Обговорили питання безпечного освітнього середовища та ментального здоровʼя, «Уроки щастя». Пригадали миттєвості минулого навчального року: результати участі в фахових конкурсах, проходження сертифікації, участь в традиційному весняному марафоні «Ділюся досвідом з колегами» та тренінгах «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат в початковій школі», «Діяльнісний підхід в освітньому процесі в початковій школі». Педагоги ділилися новинками, пропозиціями щодо участі в методичних заходах. Щирі емоції, позитив, оптимізм та відвертість надихають, заряджають на нові здобутки, прагнення професійно зростати.

Stationary photo

Щороку наприкінці серпня відбуваються зустрічі спільнот педагогів, щоб перед початком нового навчального року обговорити нагальні питання, які стосуються освітнього процесу. 22-23 серпня відбулися зустрічі спільнот учителів суспільно-гуманітарного циклу, на яких ознайомилися з нововведеннями в освіті, зокрема, з комплексною політикою «Школа офлайн», стандартом профільної середньої освіти, націнальною стратегією розвитку інклюзивного навчання, оновленням предмету «Захист України» та впровадженням нового курсу «Уроки щастя». Проаналізували Методичні рекомендації щодо викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу (української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, історії та правознавства), а також особливості оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів. Крім того, учителі історії розглянули концептуальними засадами реформування історичної освіти.

Треба зазначити, що серпнева зустріч спільноти учителів іноземних мов відбулася у формі методичного fashion салону, де вони опанували головні методичні тренди наступного року: безпечне освітнє середовище, оцінювання навчально-пізнавальних досягнень, ChatGPT при вивченні іноземних мов, освітні втрати і створили свій проєктний fashion журнал інструкцій та підказок, який стане путівником у новому навчальному році.

Сподіваємося, що і в цьому навчальному році вдасться отримати гарні результати роботи зі здобувачами освіти, адже в минулому році вони були досить вагомими.

Stationary photo

В рамках освітянського нетворгінгу працювала локація «У фокусі – ментальне здоров’я – «Ти як?».

Спікерами заходу були:

Олена Білоног, психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коростишівської міської ради», яка акцентувала увагу педагогів на Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?» та курсі «Уроки щастя» із соціально-емоційного навчання в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у новому 2024–2025 навчальному році в українських школах;

Інна Вергун, практичний психолог Щигліївського ліцею;, Тетяна Мар’яненко, практичний психолог ЗДО №6 та ЗДО №5, які провели з учасниками зустрічі «Урок щастя» у форматі заняття з елементами тренінгу «Ментальне здоров’я: турбота та підтримка» з метою формування цілісного ставлення до свого ментального здоров’я, розвитку, самоусвідомлення, самоаналізу, самоповаги як необхідних складових здоров’я педагогів в сучасних умовах сьогодення.

Захід пройшов змістовно, цікаво, емоційно. Дякуємо педагогам за активність, відкритість, креативність!

Stationary photo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД

Педагогічний досвід - це накопичений педагогом практичний досвід роботи з учнями, який він отримує протягом своєї професійної діяльності. Це значний ресурс для вчителя, що відображає його знання, вміння та ефективність у вирішенні педагогічних завдань. Це основний компонент успішної педагогічної практики, який дозволяє вчителю ефективно впливати на розвиток своїх учнів та створювати сприятливі умови для їхнього навчання та виховання.

Саме таким досвідом 28 та 29 березня на зустрічах спільнот учителів суспільних дисциплін, української мови та літератури, зарубіжної літератури ділилися зі своїми колегами педагоги, які брали участь у конкурсі «добрих практик»: Потаніна І.А, Познякова Ю.В., Одарчук О.С. (ліцей №2 ім. Л.Х.Дарбіняна), Новосельська С.В., Мосійчук Т.О., Савєльєва Г.П.,(ліцей №3), Давидюк О.С. (ліцей №5 імені Т.Г.Шевченка), Табунова Л.В. (ліцей №9 імені Олега Ольжича).

Бути вчителем - це не просто робота, це місія, що вимагає постійного розвитку та навчання. Тому й не дивно, що кожна робота, представлена на конкурс і яку презентували учителі, - це справжня скарбниця знань та вражень!

Також учителі-словесники, які успішно в цьому році пройшли сертифікацію, поділилися своїми враженнями від участі в ній, відмітивши позитивні та негативні сторони.

Такі зустрічі – це невичерпне джерело натхнення та можливість особистісного зростання кожного педагога. Тож хочеться побажати, щоб їхній педагогічний шлях був завжди наповнений радістю, взаєморозумінням з учнями та успіхом!

Stationary photo

Пам'ятаєте?

Неможливо не гасати, не плигати, не скакати,

Не розбігтися, стрибнути, не стрибнути, наче м'яч,

Хай гукають: "Гей потише, аби як чого не вийшло!"

Та інакше, я інакше, та інакше, накше-накше

Та інакше, я інакше

Не умію, хоч заплач!

Так! Це все поведінка. А як працювати з нею, щоб вона була соціально прийнятною, бажаною, доречною, вчасною, розбиралися педагоги Коростишівської та Харитонівської громад спільно з директоркою КУ "Коростишівський ІРЦ" Аллою Гребенюк.

Stationary photo

10 квітня відбулося засідання професійної спільноти шкільних бібліотекарів з теми: «Технології формування основ бібліотечно- бібліографічних знань школярів закладів загальної середньої освіти».

Саме бібліотечно-бібліографічні заняття є одним із основних засобів формування системи бібліотечно-бібліографічної та інформаційної культури користувачів.

Шкільні бібліотекарі обговорили вимоги до сучасного бібліотечного уроку, оптимальні технології організації бібліотечно-бібліографічних занять, напрямки роботи з формування системи знань школярів. Бібліотекарі Дрозд К.Л. (ліцей №1), Хімінчук А.В. (ліцей №3), Вітебська Л.Я. (ліцей №5 імені Т.Г.Шевченка), Гладченко О.В. (ліцей №9 імені Олега Ольжича), Микитенко Т.В. (Більковецький ліцей), Ахмедова О.В. (Стрижівський ліцей) презентували колегам технології проведення бібліотечних уроків, надали практичні рекомендації щодо формування в учнів умінь та навичок у роботі з довідковим апаратом, фондом бібліотеки.

Stationary photo

Як задовольнити освітні потреби сучасного учня? Як змотивувати і зацікавити учасників освітнього процесу? Через пошук освітніх інновацій, впровадження нових форм і методів роботи, методичного супроводу педагога.

19 квітня 2024 року в залі відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради методистами та авторами презентовано інноваційний освітній проєкт “ОСВІТА. ДІТИ. МАЙБУТНЄ”.

До заходу долучилися директори та заступники директорів, вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Коростишівської ТГ, а також педагоги Попільнянської та Брусилівської ТГ.

Методистки проєкту Анна ЦИСАРЕНКО та Лілія УКРАЇНЕЦЬ ознайомили присутніх з можливостями та перспективами, змістом та особливостями впровадження програми, навчально-методичним забезпеченням в ОП «ОСВІТА. ДІТИ. МАЙБУТНЄ». Авторка Ольга МІРОШНИКОВА надала практичні поради педагогам для якісної ОСВІТИ сучасних ДІТЕЙ та світлого МАЙБУТНЬОГО. Педагоги мали можливість поставити запитання спікерам.

Щира вдячність всій команді проєкту, педагогам, які долучилися до цікавої та змістовної зустрічі.

Сподіваємося, що це вдалий старт на шляху до впровадження ОП «ОСВІТА. ДІТИ. МАЙБУТНЄ» в закладах освіти нашої громад

Stationary photo

За вікном холодний дощ , а в залі відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради тепла та емоційна зустріч педагогів початкової школи закладів освіти , які долучилися до весняного марафону практичного досвіду сертифікованих вчителів «Ділюся досвідом з колегами» . Тема зустрічі - «Проєктна діяльність у початковій школі». Спікеркою заходу була вчителька початкових класів Ліцей №1 Коростишівської міської ради Наталія Фесюк, яка поділилася досвідом організації проєкної роботи в інклюзивному класі. Наталія Миколаївна продемонструвала учасникам зібранння, що проєктна діяльність в інклюзивному класі не лише сприяє навчанню і розвитку учнів, але і розвитку співпраці , взаєморозуміння та емпатії між учнями різного рівня здібностей і можливостей, формує позитивні міжособистісні взаємини. Такий підхід до навчання допомагає учням розуміти та поважати різноманітність , розвивати толерантність та взаємоповагу.

Stationary photo

В перший день травня в рамках весняного марафону практичного досвіду сертифікованих учителів початкової школи «Ділюся досвідом з колегами» відбулася онлай-зустріч педагогічних працівників початкової школи закладів загальної середньої освіти Коростишівської міської ради. Спікери заходу, учителі початкових класів Ліцею 9 імені Олега Ольжича Коростишівської міської ради Ольга КРУГЛЕЦЬКА та Людмила ПИПЧЕНКО, презентували колегам власний педагогічний досвід, відповіли на питання, що їх цікавлять.

Особливості мнемотехнології на уроках у початковій школі, алгоритм долучення до техніки, завдання, які допомагає вирішити технологія, методи та прийоми в класі, в якому працює, презентувала Ольга Круглецька.

Людмила Пипченко поділилася досвідом створення дружньої атмосфери для дитини з ООП у колективі як компоненту продуктивного навчального середовища. Співпраця вчителя та асистента вчителя, чіткий алгоритм і системність у формуванні атмосфери довіри та підтримки у дитячому колективі, - найголовніша формула успіху у роботі вчителя в інклюзивному класі.

Щира вдячність спікерам! Ще раз переконалися, що досвід наших колег корисний та дієвий!

Stationary photo

Педагогічний хаб «Підсумки роботи фахової спільноти асистентів вчителя» відбувся 14 травня 2024 року з метою підсумувати роботу фахової спільноти асистентів вчителів за 2023-2024 н.р., окреслити актуальні проблеми щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами на наступний навчальний рік та поділитися досвідом роботи щодо участі у конкурсі добрих практик освітян Житомирщини «Сучасна освіта – 2024».

На зустріч була запрошена Пипченко Людмила Антонівна, сертифікований вчитель початкових класів ліцею №9 ім. Олега Ольжича. Педагог поділилася досвідом співпраці з асистентом вчителя Доскаліцею Юлією Анатоліївною: «Дружна атмосфера для дитини з ООП у колективі як компонент продуктивного навчального середовища». Цей приклад спільної роботи фахівців дає відповідь на питання: як працювати з дітьми з особливими освітніми потребами та досягати гарних результатів?

Гаврилюк Ольга Анатоліївна, Кухар Алла Сергіївна, Старубінська Ірина Вікторівна, асистенти вчителя ліцею №5 ім Т.Г.Шевченка, розповіли колегам про успішний досвід участі у конкурсі добрих практик освітян Житомирщини «Сучасна освіта – 2024» та презентували свою роботу – практичний посібник «Використання арт-терапевтичних методів у практиці роботи асистента вчителя з дітьми з особливими освітніми потребами», який отримав диплом ІІ ступеня.

Проаналізувала роботу фахової спільноти асистентів вчителя за 2023 – 2024 навчальний рік Кухар Алла Сергіївна, керівник спільноти, асистент вчителя ліцею №5 ім.Т.Г.Шевченка.

Педагогами були внесені пропозиції щодо проєкту плану роботи спільноти на 2024-2025 навчальний рік.

Stationary photo

Психологічна майстерня «Підсумки роботи психологічної служби закладів освіти громади» відбулася 15 травня 2024 року.

Підсумували роботу психологічної служби закладів освіти громади за 2023-2024 н.р. Чікель Антоніна Станіславівна, керівник спільноти ПП і СП ЗЗСО, практичний психолог ліцею №1, і Білоног Олена Вікторівна, психолог КУ «ЦПРПП КМР».

Особливу увагу фахівців з питання «Супервізійна підтримка практичних психологів закладів освіти в опрацюванні їх актуальних запитів в широкому колі професійних питань» (Проєкт створення безпечного освітнього середовища, ініційованого МОН та першої леді України за підтримки UNESCO) привернула Прокопчук Тетяна Миколаївна, практичний психолог ЗДО №8, фахівець ІРЦ з питань психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ресурсний психолог, супервізор).

Практичні психологи і соціальні педагоги обговорили актуальні проблеми роботи фахівців психологічної служби з учасниками освітнього процесу на наступний навчальний рік.

Stationary photo

У Києві стартувала підготовка тренерів із безпечного освітнього середовища та кризового реагування під час надзвичайної ситуації. Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства освіти і науки України спільно з Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, за участю Міністерства внутрішніх справ, за підтримки ЮНЕСКО та в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

У даному проєкті також поетапно беруть участь 7 директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти, а також працівнкии КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коростишівської міської ради», які на базі інфраструктури МВС та ДСНС навчаються організовувати безпечне освітнє середовище, відпрацьовують алгоритми реагування під час пожежі, терористичної загрози чи техногенної катастрофи. Також навчаються здійснювати евакуацію потерпілих із задимленого приміщення, надавати першу домедичну допомогу.

Stationary photo
415993685_3065202633611050_1608807245442694872_n
416003274_3065201340277846_6554923165362403873_n
416008296_3065201863611127_1721390566892742547_n
415214327_3065201683611145_3760160661284176000_n
416020179_3065202350277745_335058112898528528_n
416023576_3065201883611125_414895549401958010_n
416041720_3065202536944393_1842225435954124704_n
Stationary photo
423479644_1388920058387370_6245028871409176833_n
423693865_1388919965054046_523375770686089021_n
Stationary photo
420661126_1429925047873985_5483932739603138258_n
420640306_1429925081207315_4747219611357350664_n
421120385_1429925401207283_4121487472904708753_n
Stationary photo
4
Stationary photo
417767600_1768577353640635_4289941705345300323_n
417818525_1768577360307301_1210310236262495908_n
Stationary photo
1

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ ОТГ

Для кожного з нас найважливішим у житті є здоров'я.

В діяльності педагогів - організаторів багато різноманітних факторів, які можуть призвести до стресу, тривожності, синдрому вигорання. Тому на методичному об'єднанні педагогів - організаторів, що відбулося 07 лютого 2024 року на базі Коростишівського Будинку дитячої творчості ми навчилися прийомам, які допоможуть зберегти наше здоров'я.

Дякую за позитив та гарний настрій Всім, хто доєднався до зустрічі.

Наближаємо перемогу!!!!

Stationary photo

Профорієнтаційна робота в закладі освіти відіграє ключову роль у підготовці молодого покоління до вибору професії та успішної адаптації на ринку праці.

Вона спрямована на допомогу здобувачам освіти у визначенні своїх цілей, інтересів, талантів та можливостей у майбутньому професійному житті.

Допомагає учням зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, і на основі цього зробити відповідний вибір професії, яка відповідає їхнім потребам і можливостям.

Включає в себе проведення різних тестів та апробацій для оцінки здібностей учнів. Це допомагає їм краще зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, а також визначити професійні напрямки, які найбільше їм підходять.

Сприяє розвитку особистості учнів, їхньому самовизначенню та самореалізації, що є важливими компонентами успішної кар'єри та задоволеного життя.

Профорієнтаційні консультанти, практичні психологи та соціальні педагоги надають учням підтримку, яка допомагає їм вирішити професійні питання та подолати можливі труднощі у виборі кар'єрного шляху.

08 лютого 2024 року за ініціативи КУ «ЦПРПП КМР» для психологічних служб закладів загальної середньої освіти громади на базі Коростишівського відділу Житомирської філії Житомирського обласного Центру зайнятості відбувся круглий стіл «Профорієнтація підлітків. Навігатор професій».

Мета заходу: познайомити учасників зустрічі з сучасними професіями, і топовими в тому числі; алгоритмом вибору професії з урахуванням ринку праці, бажанням і особистих якостей, вмінь, знань, талантів; критеріями вибору освітніх закладів; побудовою власного професійного плану; знайомством з мотивами і помилками при виборі професії.

Що при цьому враховувати працівникам психологічних служб? Це:

тести на визначення темпераменту, характеру; Софт скілз; тестування на платформі «Моя професія»: консультаційна мережа; Swof-аналіз; класифікація професій за предметом праці, метою, знаряддями праці і умовами; вправа «Розумова і фізична праця»; вправи: «Наука у промінні слави»: по фото знайти прізвище і професію, «Най-най...професія».

Запропоновані тести та вправи Нілою Буханевич, кар’єрним радником центру зайнятості, активно виконували учасники зустрічі, перебуваючи в ролі учнів.

Фахівець дала вичерпні відповіді з питань співпраці з психологічною службою щодо профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти громади.

Stationary photo

Агресивна поведінка серед підлітків може бути викликана різними причинами, включаючи стрес, невпевненість, проблеми в сім'ї, конфлікти з оточуючими тощо. Розуміння проявів агресії та вжиття відповідних заходів профілактики є важливими завданнями психологічної служби закладу загальної середньої освіти.

Семінар-практикум «Агресивна поведінка підлітків, прояви та профілактика», який відбувся 21 березня 2024 року, розкрив деякі аспекти роботи психологічної служби з профілактики агресивної поведінки серед підлітків. А саме:

- моніторинг та аналіз проявів агресії;

- консультування та підтримка учнів;

- проведення тренінгів, групових та індивідуальних занять;

- робота з батьками;

- впровадження програм з соціально-емоційного навчання.

З «Довідкою про виконання превентивних заходів по попередженню злочинності та правопорушень в учнівському середовищі, підвищення рівня правових знань учнів у 2023/24 навчальному році ( Департамент освіти і науки Житомирської ОВА) учасників зустрічі ознайомила Білоног Олена Вікторівна, психолог КУ «ЦПРПП КМР». Про агресивну поведінку підлітків, її прояви та профілактику розповіла присутнім Пінковська Надія Георгіївна, практичний психолог ліцею №5 ім.Т.Г.Шевченка.

Працівники психологічної служби ЗЗСО взяли активну участь у професійній дискусії: робота з дітьми «групи ризику».

Загалом, фахівці дійшли висновку: робота психологічної служби з профілактики агресивної поведінки серед підлітків передбачає комплексний підхід, що включає в себе як індивідуальну, так і групову роботу з учнями, співпрацю з батьками та вчителями, а також впровадження соціально-емоційних програм в освітній процес.

bottom of page